Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

2019 All-SWC Boys Outdoor Track

First Team

Baruch Goodman, Weston

Toby Bill, Weston

Neil Kaeslin, Weston

Kevin Crowley, Weston

Brandon Leuzzi, Weston

Sam Chicha, Weston

Matthew Bigelow, Weston

Nathan Holst-Grubbe, Pomperaug

Patrick Gibbons, New Fairfield

Justin Halmose, Newtown

Matthew Resnick, Masuk

John Macfarlane, Masuk

Aidan McShane, Masuk

Conor Mahony, Masuk

Christ N'Dabian, Bunnell

Marquise Lawrece, Bunnell

Tyreek Smith, Bunnell

Alex Mosley, Bunnell

Jonathan Tarbet, New Milford

Luke Chastain, New Milford

Matthew Bouzakis, New Milford

Andre Vial, Jr., New Milford

James Day, New Milford

Marcus Guyton, Bethel

 

Second Team

Aidan Markward, Pomperaug

Timothy Monahan, Pomperaug

Camden Collette, Pomperaug

Ryan Karp, Pomperaug

Mark Christino, Pomperaug

Riley Fitzpatrick, Pomperaug

Scott Candee, Joel Barlow

Robert Harkin, New Milford

Andrew Grinnell, New Milford

Spencer Brown, Immaculate

John Cassol, Weston

Evan Hildenbrand, Newtown

Nicholas Jacobs, Newtown

Andrew Poseno, Newtown

Elliot Metviner, Weston

Dean Pallas, Bethel

Austin Pompa, Masuk

 

Honorable Mention

Brad Bornn, Bethel

Robert Doyle, Bethel

Jack Valentine, New Milford

Sam Tarrant, New Milford

Isaiah Roberson, Masuk

Theo Gross, Masuk

Ryan McNerney, Immaculate

Allen Riego De Dios, Immaculate

Keelan Doherty, Immaculate

Parker McKenzie, Immaculate

Aiden Jasinski, Newtown

Zachary Theusen, New Fairfield

Nathan Hon, Pomperaug

 

2018 All-SWC Boys Outdoor Track

First Team

Elijah Henry,Bunnell

Ramsley Exantus,Bunnell

Christ N'Dabian,Bunnell

Jonathan Cineus,Bunnell

Tyreek Smith,Bunnell

Khalil Carr,Stratford

Charles Osborne,New Milford

Eli Nahom,New Milford

Michael Tarby,New Milford

Chase Schuster,New Milford

Luke Chastain,New Milford

James Day,New Milford

Timothy Lautenbach,Weston

Tobey Bill,Weston

Pascal Hawkins,Weston

Zachary Yung,Weston

Khaled Elmady,Brookfield

Brett Deri,Newtown

Zachary Crebbin,Newtown

Aiden Jasinski,Newtown

 

Second Team

Conor Mahony,Masuk

Dominick Curra,Immaculate

Matthew Christie,Immaculate

Spencer Brown,Immaculate

Christian Lestik,Newtown

Ryan Escoda,Newtown

Nicholas Jacobs,Newtown

Justin Halmose,Newtown

Ryan Williams,Newtown

Robert Moore,Pomperaug

Mario Lambiase,Pomperaug

Mark Cristino,Pomperaug

Camden Collette,Pomperaug

Jared Bernabe,Pomperaug

Brian Kennedy,Weston

Matt Scott,Weston

Kevin Stankiewicz,Weston

Dylan Wade,Notre Dame

Zachary Matson,New Milford

Jacob Meadows,New Milford

Andrew Grinnell,New Milford

 

Honorable Mention

Rocco Chiappetta,Bethel

Zachary DiMeglio,Pomperaug

Connor McNerney,Immaculate

Aidan McShane,Masuk

Mitchell Hornak,Masuk

Elliot Metviner,Weston

Sam Chicha,Weston

Chris Lewis,Weston

Oliver Zych,Weston

Todd Perrin,Newtown

Connor Marlin,Newtown

Grant Moxham,Newtown

Thomas Shkreli,Newtown

Kory Rautter,New Fairfield

Anthony Golino,New Fairfield

Kyle Busse,New Fairfield

Jerold Lambert,New Fairfield

David Murphy,New Fairfield

Jason Golembeski,New Milford

Connor Delpha,New Milford

Kevin Batternay,New Milford