Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

2019 All-SWC Girls Outdoor Track

First Team

Carly Swierbut, Newtown

Brianna Lovely, Newtown

Elise Barricelli, Newtown

Reagan Schoen, Newtown

Sarah Nowacki, Newtown

Molly Coyle, Immaculate

Angela Saidman, Immaculate

Kayla Ondy, Immaculate

Ailene Doherty, Immaculate

Taylor Mascetta, Immaculate

Nicole Sztachelski, Weston

Lauren Bigelow, Weston

Julia Rosenberg, Weston

Ava Zielinski, Weston

Hannah Greene, Weston

Elise Russell, Weston

Shea Greene, Weston

Chi Chi Anekwe, Stratford

Kate Wiser, Pomperaug

Mariella Schweitzer, Joel Barlow

 

Second Team

Olivia D'Haiti, Kolbe Cathedral

Alisia Munoz, Kolbe Cathedral

Brianna Davis, Kolbe Cathedral

Mishell Pringle, Kolbe Cathedral

Maura Murphy, Immaculate

Isabel Llach, Joel Barlow

Samantha Colby, Joel Barlow

Hannah Ceva, Joel Barlow

Samantha Pomeroy, New Fairfield

Michelle Gutowski, Weston

Kathleen Lianne Saussy, Weston

Lucy Fine, Weston

Kate Joyce, Weston

Abigail Miles, Weston

Mie Axelsson, Weston

Yovanna Cruz, Bunnell

Kaylah Phommachanh, Bunnell

Anna Burns, Newtown

 

Honorable Mention

Emily Mulhern, Joel Barlow

Rachel Colegrove, Masuk

Grace Stephens, Masuk

Madison Kobza, Masuk

Amanda Campos, Masuk

Julianna Lindquist, Masuk

Ana Castro-Rodriguez, Masuk

Ally McCarthy, Newtown

Katie Ryan, Newtown

Ava Graham, Bethel

Charlotte Brehmer, Pomperaug

Nina Koobatian, Pomperaug

Kelly Melanson, Pomperaug

Lily Steenburgh, Pomperaug

Yve Germaine, Bunnell

Megan Minget, Brookfield

 
 
2018 All-SWC Girls Outdoor Track
 

First Team

Carly Swierbut, Newtown

Marley Marston,

Emma Connolly, Immaculate

Audrey Sedensky, Immaculate

Molly Coyle, Immaculate

Dominique Valentine, Immaculate

Aileen Doherty, Immaculate

Taylor Mascetta, Immaculate

Kate Wiser, Pomperaug

Lissandra Marshall, Pomperaug

Isabella Azar-Brandes, Pomperaug

Dardielle Exantus, Bunnell

Fabiola Millien-Faustin, Bunnell

Kesiri Gonzales, Bunnell

Abby Williams, Bunnell

Hannah McLaughlin, Bunnell

Elise Russell, Weston

Hannah Greene, Weston

Hannah Ceva, Joel Barlow

 

Second Team

Kristi Pena, Stratford

Emma Mangold, Brookfield

Angela Saidman, Immaculate

Darcy Cook, New Milford

Brianna Lovely,

Grace Pettinelli,

Emma Curtis,

Erin Burns,

Kathleen Murphy, Weston

Ava Zielinski, Weston

Nicole Sztachelski, Weston

Lauren Bigelow, Weston

Michelle Gutowski, Weston

Sana Khan, Weston

Eliza Kleban, Weston

Sophia Rico, Weston

Elizabeth Murphy, Weston

Katelyn Mullen, Pomperaug

 

Honorable Mention

Vassa Rezvaya, Bethel

Olivia D'Haiti, Kolbe Cathedral

Alyson Tomaszewski, Joel Barlow

Juliet Bussell, Brookfield

Lucy Fine, Weston

Caroline Wertleib, Weston

Jaclyn O'Leary,

Camille Johnson,

Sarah Dowling,

Sarah Nowacki,

Nina Koobatian, Pomperaug

Kelly Melanson, Pomperaug

Ivy Walker, Pomperaug

Jessica Rodriguez, Pomperaug